Nátěry fasád

Na každou fasádu výrazně působí okolní vlivy a po čase může začít zvětrávat a plesnivět. Nežádoucí účinek může mít déšť či sníh, ale také vítr, který na zdivo nanáší neustále další a další vrstvy nečistot. Nejenom, že čistá fasáda domu působí dobrým dojmem, ale také zlepšuje izolační vlastnosti budovy. Z našich zkušeností a provedených testů totiž vyplývá, že každé znečištění fasády domu výrazným způsobem zkracuje životnost celého izolačního systému. Je tedy zřejmé, že by ochrana fasád měla patřit mezi priority všech majitelů soukromých, kancelářských, komerčních i dalších budov. Pravidelné čištění fasády je dnes již nevyhnutelné. Svým klientům většinou doporučujeme uchýlit se k čištění v rozmezí každých pět až osm let. U zateplených domů by ideálně měl tento interval být ještě kratší. Mytí fasád od organických a atmosférických nečistot je nicméně teprve prvním krokem v komplexním procesu jejich ochrany. Aby bylo dosaženo dlouhotrvajícího účinku, je třeba na vyčištěnou fasádu aplikovat ochranné nátěry.

Naše společnost má v oblasti čištění i ochrany fasád dlouholeté zkušenosti, díky kterým jsme schopni přesně odhadnout, co konkrétně která budova vyžaduje. Obecně však doporučujeme nanést speciální ochranné nátěry po každém čištění fasády. Jedině tak budete mít zaručený dlouhotrvající efekt a účinnost. Volba konkrétního typu nátěru se vždy odvíjí od více faktorů, jakými jsou lokace budovy a typ jejího povrchu. Nejčastěji mají naši klienti z řad vlastníků domů zájem o hydrofobní nátěr, zpevňovací nátěr či "protiplísňový nátěr".

Jak napovídá název, hydrofobní nátěr chrání Vaši fasádu proti nežádoucímu prosakování vody. Nátěry fasád hydrofobního typu vytvářejí izolační vrstvu, jež odděluje povrch fasády od okolního prostředí, čímž zabraňuje vstupu nečistot a vody do materiálů. Fasády, na nichž byl aplikován hydrofobní nátěr, jsou navíc omyvatelné a netvoří se na nich žádné organické nečistoty.

Ideálním prostředím pro vznik plísně a organického znečištění fasády je vlhké místo s absencí sluníčka. Může se jednat například o dům schovaný ve stínu lesa nebo v zapadlém údolí. Ochranu domů na takovýchto místech zajišťuje vysoce účinný ochranný nátěr fasády proti organickému znečištění - řasy, plísně, mechy, lišejníky. Před aplikací nátěru proti organickému napadení je však opět nutné provést kvalitní a pečlivé čištění fasády, které odstraní veškeré zárodky a biomasy a zajistí tak nátěru maximální účinnost. Teprve poté provádíme preventivní ochranu fasád se zárukou až 5 let nového napadení!!!

Veškeré informace o cenách za čištění i nátěry fasád najdete v sekcích Mytí fasád ceník a Nátěry fasád ceník. V případě zájmu o nezávaznou kalkulaci nás kontaktujte e-mailem či na naší zelené lince 800 100 168. Naši odborníci na nátěry fasád Vám rádi zodpovědí všechny Vaše dotazy a zjistí od Vás vše potřebné k vypracování nezávazné nabídky na aplikaci. Nátěry a čištění fasád provádíme po celé ČR.

Nepřehlédněte také naše reference z oblasti aplikace nátěrů fasád.