Hydrofobní nátěry fasád

Většina běžně užívaných stavebních materiálů, jakými jsou materiály z betonu a imitace kamene, se řadí do skupiny takzvaných savých materiálů. Všechny povrchy z nich vyrobené, ať už se jedná o fasádu domu, zámkovou dlažbu, panely, sloupy nebo třeba mosty, ve velké míře pohlcují okolní vlhkost. Hromadící se vlhkost ve zdivu přitom představuje vážné ohrožení. Nejenom, že neošetřený a zvlhlý povrch přitahuje plísně a mechy, které se mohou po budově začít rozrůstat, ale také je více náchylný k poškození. Jestliže se domníváte, že se problém s vlhnutím týká pouze domů nacházejících se v okolí vodních toků a v místech se zvýšenou vlhkostí vzduchu, jste na omylu. K poškození stačí obyčejný déšť. Největší nesnáze mohou potom nastat v zimě, v období mrazů. Dojde-li k přemrznutí omítky nasáklé vodou, tak se budova pravděpodobně nevyhne drolení či přímo ulamování celých kusů.

Účinnou ochranu před zmíněnými obtížemi představuje vysoce odolný hydrofobní nátěr. Ten díky nanotechnologiím zabraňuje absorbování vody a vlhkosti, čímž nejenom chrání budovy před poničením, ale také funguje jako dobrá izolace a prostředek ke snížení energetických výdajů. To, jestli byla budova hydrofobním nátěrem ošetřena a jestli tento nátěr stále působí, poznáte snadno. Po povrchu, na nějž byl hydrofobní nátěr aplikován a který je jím stále chráněn, dešťové kapky stékají, ale nevsakují se. Povrch, který je ošetřený hydrofobním nátěrem, navíc zůstává konstantně suchý, díky čemuž se na něj nelepí nečistoty. Hydrofobní nátěr tedy také plní funkci ochrany proti zanášení povrchu domů nečistotami. Kromě uvedeného má ošetření pomocí hydrofobního nátěru ještě jednu výhodu, a to dlouhodobý účinek. Po aplikaci Vám vydrží řadu let. Díky prodyšnosti nátěru se navíc nemusíte bát, že Váš dům nebude dýchat. Ačkoli ochranná vrstva zabraňuje vstřebávání vody, umožňuje průchodnost vodních par a vzduchu, který je pro zdivo důležitý.

V případě zájmu o aplikaci hydrofobního nátěru na Váš dům nás kontaktujte. Na základě Vámi poskytnutých informací, Vám připravíme návrh ošetření a nezávaznou cenovou kalkulaci.