Čištění zateplených fasád pro zdravé bydlení

V dnešní době je velmi důležité dodržovat základní hygienické návyky pro udržení zdravého životního stylu. Chodíme cvičit a jíme zdravě, nebo o to alespoň usilujeme, abychom byli fit. Taky se staráme o čistotu doma, aby se nám nemnožily bakterie, nebo abychom neustále nekýchali z nadměrného množství prachu. Jenže málokdo ví, že mezi tyto aktivity má patřit i čištění fasád. A hned se dozvíte proč.

Prevence, která vám zachrání bydlení

Mít hezký dům, který vypadá stále jako nový, je přáním snad každého z nás. Jenže pod nádherně se blyštícími čistými zdmi se schovává něco víc. A to doslova. Fasády domů jsou nechány napospas nepřízni počasí. Proto všechny fasády bojují s usazenými nečistotami, houbami a plísněmi. Ty, které jsou orientované směrem na sever, svádí nejtěžší boj. Těmto mikroorganismům se nejlépe daří v místech, kam nedosáhnou sluneční paprsky a kde je jakákoliv překážka pro přirozené proudění vzduchu. Jedná se o silné alergeny, které vystavují obyvatele domu zdravotním rizikům, když se výtrusy plísní dostávají během větrání do bytů. Zdá se vám, že máte až moc silnou alergii nebo chronickou rýmu, která se nikdy nezastaví? Možná jste přišli na příčinu problému, kterou je třeba co nejdříve vyřešit, především pokud se to týká dětí a starších osob.

čištění fasád - před a po

Pokud nikdo žádným způsobem nezasáhne, vesele se rozmnožují dál a dochází ke skutečnému problému. Neustále tyto mikroorganismy totiž narušují samotnou fasádu a ta se postupně rozpadá. Je to jen otázka času, kdy začnou vznikat prohlubující se trhlinky. V tuto chvíli nejen, že vám mohou způsobovat potíže s dýchacími cestami, ale také může dojít k narušení izolačních schopností zateplení domu. A to už vyjde opravdu draho.

Levnější může znamenat dražší

Proto pokud se těmto potížím chcete vyhnout, je zcela zásadní dodržovat pravidelný zhruba pětietý interval mezi důkladným očištěním fasád. Proces není zas tolik jednoduchý, a proto si pečlivě vybírejte, koho si na to objednáte. Pozor na to, aby vám někdo nezkazil dům a neobjevili se na něm například skvrny. Investice do zateplení vašeho domu byla jistě vysoká a nechcete, aby přišla vniveč a ještě si připlatit. Proto je důležité si vybírat opravdové odborníky na trhu.

Společnost ARS má již 20 let zkušeností. Každoročně se na nás obrátí stovky soukromých majitelů domů, společenství vlastníků, družstev či správců nemovitostí, kteří oceňují náš profesionální přístup a kvalitu provedené práce. Můžete se sami přesvědčit v referencích. Navíc jejich jistota v svém oboru dokazuje i pětiletá garance na ošetření fasády proti nové tvorbě plísní po jejím vyčištění, v některých případech je tato záruka dokonce desetiletá.

Proces čištění, který zničí i graffiti

K čištění používáme speciální čisticí prostředky, které fasádu žádným způsobem neznehodnocují a zároveň jsou kompletně biologicky odbouratelné, díky tomu nemají negativní dopad na životní prostředí. Pracujeme pouze s párou, vysokotlakým vodním paprskem nebo v případě potřeby využíváme takzvané mikroabrazivní tryskání (neboli pískování). Námi používané prostředky a technologie z fasády odstraní také graffiti a speciální nátěr ji zabezpečí proti dalším sprejerským útokům.

Neřešte to na poslední chvíli

Pokud se jen domníváte, že váš dům by už potřeboval nějaké čištění, kontaktujte nás zdarma na zelené lince 800 100 168 nebo e-mailem axiom@ars.cz. Vysvětlíme vám postup práce i přibližnou cenu, díky tomu budete vždy vědět následující krok. Provedeme analýzu vzorku zcela zdarma a nezávazně, abyste věděli, jak jste na tom. Výsledky testu vám vysvětlíme a teprve po nich navrhneme vhodný postup a přesnou cenovou nabídku. Specialisté z ARS za vámi dojedou kamkoli po České republice, a to bez nároku na úhradu nákladů na dopravu.